Zuhause / Fuses / BK-AMX-300
minImg
BK-AMX-300
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK-AMX-300
Beschreibung:
FUSE AUTO 300A 125VDC AUTO LINK
Auf Lager : 487
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Response Time -
DC Cold Resistance 0.00016 Ohms
Color -
Approval Agency cURus, UL
Current Rating (Amps) 300 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 3kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 0.630" L x 0.472" W x 0.335" H (16.00mm x 12.00mm x 8.50mm)
Product Status Active
Series AMX
Voltage Rating - DC 125 V