Zuhause / Fuses / BK/ETF-125MA
minImg
BK/ETF-125MA
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/ETF-125MA
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 125MA 277VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.04
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.5 Ohms
Color -
Approval Agency SEMKO, UL
Current Rating (Amps) 125 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.329" Dia x 0.303" H (8.35mm x 7.70mm)
Product Status Obsolete
Series ETF
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 277 V