Zuhause / Fuses / BK/ETF-630MA
minImg
BK/ETF-630MA
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/ETF-630MA
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 630MA 277VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 2.4
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.16 Ohms
Color -
Approval Agency SEMKO, UL
Current Rating (Amps) 630 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.329" Dia x 0.303" H (8.35mm x 7.70mm)
Product Status Obsolete
Series ETF
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 277 V