Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
BK/GMT-1A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE INDICATING 1A 125VAC/60VDC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$18.886
$18.886
5
$17.4325
$87.1625
10
$15.97995
$159.7995
50
$13.80046
$690.023
100
$11.621445
$1162.1445
250
$10.895132
$2723.783
500
$9.805615
$4902.8075
1000
$9.44244
$9442.44
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Applications | Telecom |
| Response Time | Fast Blow |
| Approval Agency | UR |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Fuse Type | Indicating Fuse |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 300A AC, 450A DC |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.688" L x 0.127" W x 0.810" H (17.48mm x 3.23mm x 20.57mm) |
| Product Status | Active |
| Series | GMT |
| Voltage Rating - DC | 60 VDC |
| Package / Case | Alarm Indicator |
| Voltage Rating - AC | 125 VAC |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Class | - |
| Features | Indicating |
| Package | Bulk |