Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/TEL-350MA
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE GLASS 350MA 600VDC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | - |
| Response Time | - |
| Color | - |
| Approval Agency | UR |
| Current Rating (Amps) | 350 mA |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 6A |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.122" Dia x 0.400" L (3.10mm x 10.16mm) |
| Product Status | Active |
| Series | TEL |
| Voltage Rating - DC | 600 V |
| Package / Case | Cartridge, Non-Standard |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |