GCT
Produkt-Nr.:
BK015-12-C-E
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RECEPT SMD 12POS 5.08MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.8905
$1.8905
10
$1.6416
$16.416
100
$1.466895
$146.6895
500
$1.222403
$611.2015
1000
$1.047774
$1047.774
5000
$0.929024
$4645.12
10000
$0.908067
$9080.67
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.350" (8.89mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 7.9A per Contact |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | GCT |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Receptacle |
| Style | Board to Board |
| Features | Pick and Place |
| Pitch - Mating | 0.200" (5.08mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 12 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Square |
| Series | BK015 |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | BK015 |