BK1608HM102-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
BK1608HM102-T
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FERRITE BEAD 1K OHM 0603 1LN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 700mOhm
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series BK
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 200mA