BK250-040-DY
YAGEO
Produkt-Nr.:
BK250-040-DY
Hersteller:
YAGEO
Beschreibung:
PPTC,DISC 7.4MM, 250V 0.04A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 250V
Current - Hold (Ih) (Max) 40 mA
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Approval Agency UL
Current - Max 3 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.291" Dia x 0.181" T (7.40mm x 4.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 65 Ohms
Series BK250
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 27 Ohms
Mfr YAGEO
Current - Trip (It) 80 mA