BK60-075-DI
YAGEO
Produkt-Nr.:
BK60-075-DI
Hersteller:
YAGEO
Beschreibung:
PPTC,DISC 10.2MM, 60V 0.75A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V
Current - Hold (Ih) (Max) 750 mA
Height - Seated (Max) 0.661" (16.80mm)
Approval Agency UL
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.402" Dia x 0.122" T (10.20mm x 3.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 550 mOhms
Series BK60
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 250 mOhms
Mfr YAGEO
Current - Trip (It) 1.5 A