Zuhause / LED Drivers / BLED12W-016-C0800
minImg
BLED12W-016-C0800
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
BLED12W-016-C0800
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 16V 800MA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 1.23" W x 0.98" H (75.9mm x 31.2mm x 25.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 800mA
Ratings IP64
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series BLED-12W
Power (Watts) 12 W
Type Constant Current
Efficiency 83%
Voltage - Output 10 ~ 16V