BLH306K451B084
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
BLH306K451B084
Beschreibung:
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.606" (40.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.673" L x 0.787" W (42.50mm x 20.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series BLH
Voltage Rating - DC 450V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 30 µF
Features 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life