BLH335K801A052
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
BLH335K801A052
Beschreibung:
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.134" (28.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 25 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series BLH
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3.3 µF
Features 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life