BLNDF250H
TPC Wire & Cable
Produkt-Nr.:
BLNDF250H
Hersteller:
TPC Wire & Cable
Beschreibung:
CONN QC RCPT 16-14AWG F BLUE .25
Auf Lager : 193271
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1000
Benutzer handbuch
Insulation Fully Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length 0.295" (7.49mm)
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Blue
Terminal Type Standard
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 14-16 AWG
Series -
Length - Overall 0.866" (22.00mm)