Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BM2P011
Hersteller:
Paket:
7-DIP
Charge:
-
Beschreibung:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| Current - Output | 950mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Flyback |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 7-DIP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 8.9V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Frequency - Switching | 65kHz |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Package | Tube |
| Base Product Number | BM2P011 |