Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BM6103FV-CE2
Hersteller:
Paket:
20-SSOP-B
Charge:
-
Beschreibung:
IC GATE DRVR LOW-SIDE 20SSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Input Type | Inverting, Non-Inverting |
| Driven Configuration | Low-Side |
| Rise / Fall Time (Typ) | 50ns, 50ns |
| Number of Drivers | 1 |
| Gate Type | IGBT, N-Channel, P-Channel MOSFET |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 20-SSOP-B |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | - |
| Series | - |
| Package / Case | 20-LSSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5 ~ 5.5V |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Channel Type | - |
| Package | Bulk |
| Logic Voltage - VIL, VIH | - |
| Base Product Number | BM6103 |