Microchip Technology
Produkt-Nr.:
BM70BLE01FC2-0B04AA
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RF TXRX MODULE BLUETOOTH SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Current - Transmitting | 13mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Firmware Version | 1.11 |
| Serial Interfaces | I²C, SPI, UART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Bluetooth |
| Power - Output | 0dBm |
| Antenna Type | Antenna Not Included |
| Series | - |
| Sensitivity | -90dBm |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 30-SMD Module |
| Data Rate | - |
| Current - Receiving | 13mA |
| Voltage - Supply | 1.9V ~ 3.6V |
| Modulation | - |
| Mfr | Microchip Technology |
| Frequency | 2.4GHz |
| Utilized IC / Part | - |
| Package | Tray |
| Protocol | Bluetooth v5.0 |
| Base Product Number | BM70 |