BP5081A15
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BP5081A15
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 15V 5V 3W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.59" L x 0.49" W x 0.85" H (40.5mm x 12.4mm x 21.5mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 80mA, 350mA
Number of Outputs 2
Series BP5081
Power (Watts) 3 W
Type Enclosed
Line Regulation 100mV
Package / Case 14-SIP Module, 8 Leads
Efficiency -
Mfr Rohm Semiconductor
Features -
Load Regulation 50mV
Package Tray
Voltage - Input 80 ~ 120 VAC