BQ014E0103J
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
BQ014E0103J
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP FILM 10000PF 5% 100VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series BQ
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF