BRBG1201W-TR
Stanley Electric Co
Produkt-Nr.:
BRBG1201W-TR
Paket:
SMD
Beschreibung:
LED GREEN/RED CLEAR SMD
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 558nm Green, 647nm Red
Configuration Independent
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 156°, 149° Green, 160°, 150° Red
Color Green, Red
Current - Test 20mA Green, 20mA Red
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.00mm L x 2.50mm W
Millicandela Rating 2mcd Green, 12.8mcd Red
Product Status Obsolete
Height (Max) 1.90mm
Supplier Device Package SMD
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series 1201W
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Stanley Electric Co
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V Green, 1.7V Red
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 555nm Green, 660nm Red
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.50mm x 2.50mm