BRC1608T1R0M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
BRC1608T1R0M
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 520MA 234 MOHM SMD
Auf Lager : 50595
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 234mOhm Max
Inductance 1 µH
Series BR, C Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 140MHz