BRL2012T2R2M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
BRL2012T2R2M
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 550MA 390MOHM SM
Auf Lager : 21296
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 550 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 390mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series BR, L Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 200MHz