BRT100-2RJ8
Riedon
Produkt-Nr.:
BRT100-2RJ8
Hersteller:
Riedon
Beschreibung:
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 100W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Clad
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 6.496" L x 0.866" W (165.00mm x 22.00mm)
Temperature Coefficient ±260ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets
Resistance 2 Ohms
Series BRT
Power (Watts) 100W
Package / Case Radial, Rectangular Case
Coating, Housing Type -
Mfr Riedon
Features Moisture Resistant
Failure Rate -
Package Bulk
Lead Style Quick Connects, 0.250" (6.35mm)