Zuhause / Fixed Inductors / BSCH001608081N0S00
minImg
BSCH001608081N0S00
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
BSCH001608081N0S00
Hersteller:
Pulse Electronics
Paket:
0603
Beschreibung:
FIXED IND 1NH 600MA 100MOHM SMD
Auf Lager : 8230
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 1 nH
Series BSCH
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz