BSPM1440TNR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
BSPM1440TNR
Beschreibung:
VARISTOR 400V 40KA MOD PLUG-IN
Benutzer handbuch
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) 440VAC
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Form Base + Module
Approval Agency CE, CSA, KEMA
Mounting Type DIN Rail
Product Status Obsolete
Current - Discharge (Max) (8/20µS) 40 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) 20 kA
Series BSPM
Type Type 2
Voltage - Protection Level (VP) (2416) 2 kV