Zuhause / TRIACs / BT136S-800DJ
minImg
BT136S-800DJ
WeEn Semiconductors
Produkt-Nr.:
BT136S-800DJ
Paket:
DPAK
Beschreibung:
BT136S-800D/TO252/REEL 13" Q1/T1
Auf Lager : 7460
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 10 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 25A, 27A