BTE-080-06-F-D
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
BTE-080-06-F-D
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
CONN HDR 160POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 160
Contact Finish Thickness 3.00µin (0.076µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.837" (21.26mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series BTE
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features -
Mated Stacking Heights 22.02mm