BUK7909-75ATE127
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BUK7909-75ATE127
Paket:
TO-220-5
Beschreibung:
N-CHANNEL POWER MOSFET
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Temperature Sensing Diode
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4700 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 121 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package TO-220-5
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 75 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 272W (Tc)
Package / Case TO-220-5
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V