BUK7K8R7-40EX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BUK7K8R7-40EX
Paket:
LFPAK56D
Beschreibung:
MOSFET 2N-CH 40V 30A 56LFPAK
Auf Lager : 1325
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1439pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 21.8nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.5mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56D
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SOT-1205, 8-LFPAK56
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 53W
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A