BUK7Y53-100B,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BUK7Y53-100B,115
Paket:
LFPAK56, Power-SO8
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 24.8A LFPAK56
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1467 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 22 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 53mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 85W (Tc)
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 24.8A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V