BUK9609-40B,118
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BUK9609-40B,118
Paket:
D2PAK
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK
Auf Lager : 5280
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3600 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 32 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package D2PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 157W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Vgs (Max) ±15V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V