BUK9M24-60EX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BUK9M24-60EX
Paket:
LFPAK33
Beschreibung:
MOSFET N-CH 60V 32A LFPAK33
Auf Lager : 2704
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1469 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 12.4 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 21mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package LFPAK33
Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 55W (Tc)
Package / Case SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 32A (Tc)
Vgs (Max) ±10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V