BW157M016HEJTA
Aillen
Produkt-Nr.:
BW157M016HEJTA
Hersteller:
Aillen
Beschreibung:
CAP ALUM HYB 150UF 20% 16V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Ratings AEC-Q200
Series BW
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.4 A @ 100 kHz
Mfr Aillen
Capacitance 150 µF