BYD30-DDT-T
Autonics
Produkt-Nr.:
BYD30-DDT-T
Hersteller:
Autonics
Beschreibung:
SENSOR REFLECTIVE 30MM NPN
Auf Lager : 3
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 65°C (TA)
Ingress Protection IEC IP50
Response Time 3ms
Sensing Distance 0.394" ~ 1.181" (10mm ~ 30mm)
Output Configuration NPN - Open Collector/Light-ON
Sensing Method Reflective, Convergent
Light Source Infrared LED
Product Status Active
Connection Method Cable
Series BYD
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Mfr Autonics
Cable Length 118.10" (3m)