BZG04-110TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZG04-110TR
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
TVS DIODE 110VWM 185VC DO214AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 153pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 124V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, BZG04
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 185V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V