BZG04-82TR3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZG04-82TR3
Beschreibung:
TVS DIODE 82VWM 139VC DO214AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 250pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 94V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, BZG04
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 139V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 82V