BZT52B6V2-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
BZT52B6V2-TP
Beschreibung:
DIODE ZENER 6.2V 410MW SOD123
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 2 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms