BZT52B7V5T-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
BZT52B7V5T-TP
Paket:
SOD-523
Beschreibung:
Interface
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms