BZT52C36-13
Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
BZT52C36-13
Paket:
SOD-123
Beschreibung:
DIODE ZENER 36V 500MW SOD123
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 25.2 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms