BZT52C3V9LP-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
BZT52C3V9LP-TP
Paket:
SOD-882
Beschreibung:
DIODE ZENER 3.9V 100MW SOD882
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5.13%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-882
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SOD-882
Power - Max 100 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms