BZT52C4V7LP-7
Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
BZT52C4V7LP-7
Paket:
X1-DFN1006-2
Beschreibung:
DIODE ZENER 4.7V 250MW 2DFN
Auf Lager : 21887
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package X1-DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V
Series -
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms