BZT52C8V2-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
BZT52C8V2-TP
Beschreibung:
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD123
Auf Lager : 2898
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms