BZV55C9V1/TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
BZV55C9V1/TR
Paket:
DO-213AA
Beschreibung:
VOLTAGE REGULATOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Series -
Package / Case DO-213AA (Glass)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 200 mA
Mfr Microchip Technology
Tolerance ±6%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-213AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V