Zuhause / TVS Diodes / BZW04-154-E3/54
minImg
BZW04-154-E3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZW04-154-E3/54
Beschreibung:
TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 171V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 246V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 154V