BZW04-273
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
BZW04-273
Beschreibung:
TVS DIODE 273VWM 438VC DO204AL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 900mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 304V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series BZW04
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 438V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 273V