BZW06-145B
Diotec Semiconductor
Produkt-Nr.:
BZW06-145B
Paket:
DO-15 (DO-204AC)
Beschreibung:
TVSDIODE,DO-15,145V,600W,UNI
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 162V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15 (DO-204AC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 234V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 145V