BZW06-342RL
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
BZW06-342RL
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
DO-15 (DO-204AC)
Beschreibung:
TVS DIODE 342VWM 706VC DO15
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.7A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 360pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 380V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-15 (DO-204AC)
Series BZW06, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 706V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 342V