BZW06-9V4
Diotec Semiconductor
Produkt-Nr.:
BZW06-9V4
Paket:
DO-15 (DO-204AC)
Beschreibung:
TVS DIODE, DO-15, 10.50V .. 11.6
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 38A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 10.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15 (DO-204AC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15.6V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 9.4V