C0402CH1C070D020BC
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C0402CH1C070D020BC
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 7PF 16V CH 01005
Auf Lager : 16480
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 7 pF