Zuhause / Ceramic Capacitors / C0402X5R1C331M020BC
minImg
C0402X5R1C331M020BC
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C0402X5R1C331M020BC
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 330PF 16V X5R 01005
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 330 pF