C0603B475K007T
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
C0603B475K007T
Beschreibung:
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series NCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 4.7 µF